Anasayfa / Facebook / Facebook Reklam Maliyetlerini Düşürmek ve Dönüşümü Artırma

Facebook Reklam Maliyetlerini Düşürmek ve Dönüşümü Artırma

Facebook reklamı, İnternet dünyasının en iyi dijital reklamcılık türlerinden biridir. Bu alandaki reklamcılar için kullanılabilecek ayar, kriter ve istatistikler neredeyse sınırsız bir kullanım alanı sunar. Buda reklamcılar için büyük bir fırsat yaratıyor.

Çoğu işletme ve kullanıcı Facebook reklamları verirken başarı konusunda sorunlar yaşarlar. Bu sorunların ortak noktası reklamlarını optimize etmemelerinden kaynaklıdır. Para harcandıktan sonra ve başarı sağlanamadığı zaman reklamı optimize edip iyileştirmek yerine vazgeçip Facebook Reklamlarına inançlarını kaybederler. Bu yazımızda Facebook dönüşümlerinizi yükseltecek ve maliyetlerinizi düşürecek bir kaç optimizasyondan bahsedeceğiz.

Facebook Reklamları

Açılış Sayfalarınızı Optimize Edin

Web sayfanıza çektiğiniz trafiğin kullanıcı deneyimini üst düzeyde tutmanız gerekmektedir. Bu deneyimi artırmanın yolları sayfanızın açılış hızı,anahtar kelime yoğunluğu ve hedef kitlenizle alakalı sayfa içeriklerinizdir. Web sayfanız bu özellikleri taşıyorsa reklam alaka puanınız yükselir ve maliyetlerinizde ciddi azalır.

Facebook Pikseli Kullanın

Facebook Pikseli kullanmıyorsanız Facebook’un reklam araçlarının en iyi noktasını kaçırıyorsunuzdur. Facebook Piksel sayfanızdaki kullanıcıların dönüşüm işlemlerinideki verileri toplar ve Facebook reklam kampanyalarınızı o verilere göre tekrar düzenler ve en iyi verimi almanızı sağlar. Bu nedenle pikselinize ne kadar trafik çekerseniz reklamlarınızın maliyeti düşer ve verimi bir o kadarda artacaktır.

Facebook Sayfanızı ve Reklam Gönderilerinize Beğeni Reklamları Açın

Facebook sayfanız ve reklam gönderilerinize beğeni reklamlarıyla onları daha güvenilir hale getirebilirsiniz. Reklamı verdiğiniz kullanıcı sayfanıza ve gönderinize baktığında güvensiz gelmemesi gerekir. Güvensiz bir sayfa ve gönderi insanların sizin reklamınıza ilgisini azaltacaktır ve reklam veriminiz ciddi derecede düşecektir. Bu nedenle beğeni reklamları kullanarak güvenli hale getirebilirsiniz.

Hedef Kitleniz Çok Dar Olmasın

Hedef kitleniz ne kadar darsa reklam verimi bir okadar düşecektir. Hedef kitlenizi geniş tutarak reklamlarınızın verimini artırıp, Facebook’a reklamlarınızı optimize etme şansı tanırsınız. Facebook reklamlarınızdan ne kadar data toplarsa reklamlarınız o ölçüde optimize edilip maliyeti düşüp, verimi artaracaktır.

Reklam Metinlerinizi Optimize Edin

Reklam metinleriniz eğer reklamınızla alakasızsa Facebook reklamlarınızın verimi düşecektir. Mümkün olduğunca verdiğiniz reklam neyse onunla alakalı bir reklam metni girin ve anahtar kelimenizi reklam metninde geçirin. Bu reklamlarınızı dikkat çekici hale getirerek verimini artıracaktır.

A/B Testi Kullanın

Reklamlarınızı 2 farklı şekilde oluşturup, reklam metinlerinde, resimlerinde veya videolarında değişiklik yaparak A/B testi uygulayın.Bu sayede hangi reklamın verimi daha fazla olduğunu görerek en verimli reklamları yakalayabilirsiniz.

Her Zaman Kaliteli Olun

Vereceğiniz reklamlarda asla kalitesiz video ve görsel kullanmayın. En kaliteli görselleri kullanmaktan çekinmeyin. Reklamlarınızın video ve görselleri ne kadar kaliteli olursa dönüşüm oranınızda bir o kadar artar. Kötü görsel ve video ciddi güven kayıplarına yol açar.

Daha çok Facebook içeriğine ulaşmak ister misin? Hemen seovuz.com/facebook bağlantısını ziyaret et özel Facebook pazarlama ipuçlarına ulaş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir