Anasayfa / SEO / Seo Nedir?

Seo Nedir?

SEO, ücretli olmayan yani organik olarak adlandırabileceğimiz bir trafik çekme methodudur.SEO, sıralamaları iyileştirip trafik çekmek ve arama motorlarındaki yerinizi alıp farkındalık yaratmak için önemli ve yaratıcı teknikleri kapsar.SEO, sitenizin arama motorlarının anlayacağı bir şekilde yapılandırıldığından emin olunması ve doğru tekniklerin uygulanarak sıralamalarınızı arttırmanızdır.

Seo Nasıl Çalışır?

Bir soruyu  Google, Yahoo, Bing veya Yandex arama motoruna yazarak ziyaret ettiğiniz websiteleridir. Bu sayede aradığınız her neyse arama motorları sizi en doğru ve güncel bilgiye ulaştırmak için kullanır.

seo nedir nasıl çalışır

Web Sitemin Neden SEO’ya İhtiyacı Var?

İnternet dünyasında web trafiğinin en büyük çoğunluğu büyük arama motorlarıdır.Bunlar Google, Bing ve Yahoo’dur.Her ne kadar Sosyal Medya’da büyük bir trafik kaynağı olsada, en büyük trafik kaynağı Arama Motorları üzerinden gelmektedir.Arama motorları sitenizi bulamıyor ve içeriğinizi veritabanlarına eklemiyorsa, sitenize trafik çekmek için büyük bir fırsatı kaçırmış olursunuz.

Arama sorguları, kullanıcıların arama motorlarına yazdıklar kelimelerdir ve büyük değer taşır.Kullanıcıların arama motoruna yazdığı kelimeler hedef odaklı bi trafiği web sitesine çekeceği için büyük bir odaklı müşteri potansiyeline sahiptir.Bu müşteri potansiyeli her konuda olabilir.E-ticaret siteleri için müşteri, bloglar için okuyucu vb. SEO’ya yatırım yapmak diğer pazarlama türlerine kıyasla daha istisnai bir getiri oranına sahiptir.

Arama Motorları Sitemi Neden SEO olmadan Sıralamaya Sokmuyor?

Arama motorları çok akıllıdır, fakat hala üzerinde çalışılarak daha akıllı hale getirilmeye çalışılmaktadır. Her geçen gün Arama Motorların yapay zekaları geliştirilerek kullanıcı dostu hale getirilmektedir.Kullanıcıların arama motorlarından arama yaparak en verimli deneyimi sağlaması için Arama Motorları bunun üzerinde çalışmaktadırlar.Bu nedenle web sitenizin doğru seo teknikleriyle sıralamaya sokabilir ve artan bir grafikle web sitenizi kaliteli bir marka haline dönüştürebilirsiniz.

Arama motorları için kaliteli içerik hazırlamak SEO sıralamasının artmasına yardımcı olur ve böylece eklediğin içeriğin daha iyi bulunması için Arama Motorları üzerinde çalışarak sıralamaya sokar.

Kendim SEO Yapabilir miyim?

SEO karmaşık olduğu kadar temel bilgileri kolayca anlayabilir ve kendi web siteniz üzerinde uygulayabilirsiniz.Az bilgi bile rakiplerinizin önüne geçmede büyük fark yaratabilir.Biz de SEO hakkında en doğru ve güncel bilgiyi SEOvuz ekibi olarak sizlerle paylaşmış bulunuyoruz. SEO hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsan SEO kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Mutlaka İncele

WordPress SEO Önerileri

WordPress’e SEO önerileri hazırladığınız WordPress tabanlı web sitesinin trafiğini doğrudan etkileyerek sizlere daha geniş kitlelere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir