Anasayfa / SEO / Web Sıralamanızı İyileştirecek 5 SEO İpucu

Web Sıralamanızı İyileştirecek 5 SEO İpucu

1-Meta Başlıklarınızı ve Açıklamalarınızı Optimize Edin

Meta başlık ve açıklamalarınızı arama motorlarının gördüğü başlık ve açıklamalardır. Bunları optimize etmek için konuyla alakalı yazılmalıdır ve hedef belirlediğiniz etiketler bunların içinde geçirilmelidir, bu sayede sitenizin TO (Tıklanma Oranı) artacak ve sıralamada yükselmeler sağlayacaksınız.

2-Google Web Yöneticisi Araçlarına (Google Search Console) Bir Site Haritası Gönderin

Google Search Console’a site haritanızı göndererek sitenizde paylaştığınız içerikler anında Google botları tarafından farkedilir ve daha iyi index almanıza yardımcı olur. Bu sayede siteniz Google üzerinde daha hızlı sıralama alabilir.

5 google seo ipuçları

3- Websitenizi Hızlandırın

Websitenizin yavaş olması Google üzerinde çok kötü bir etkiye sahip olacaktır. Google botları yavaş siteleri sağlıklı bir şekilde tarayamamaktadır. Bu nedenle websiteniz düzgün taranmadığı için ne kadar iyi içeriğe sahip olursanız olun Google bunu göremeyecektir.

4-Websitenizin Mobil Uyumlu Olduğundan Emin Olun

Günümüz çağında telefonlar artık hayatımızın her alanında yanımızda. Bu nedenle her işimizi artık telefon üzerinden halletmek istiyorum ve öylede yapıyoruz. Mobil kullanıcı sayısı her yıl dahada artarak mobil uyumlu siteleri dahada önemli hale getirmiştir. Bu nedenle Google mobil uyumlu sitelere daha çok önem vererek onları sıralamalarda daha iyi yerlere getiriyor.Siteniz mobil uyumlu değilse ilk işiniz onu mobil uyumlu hale getirmek olsun.

5-İnsanlara En Faydalı Olabilecek İçeriği Yazın

İnsanlar websitenizi ziyaret ettiğinde onlara en faydalı ve kaliteli içeriği sunmak Google gözünde en önemli metriklerden biridir. Kullanıcılar sizin websitenizden ne kadar kaliteli ve doğru bilgiyi alır ve o kadar vakit geçirirse sıralamanızıda bunun orantısında o kadar etkileyecektir.

Mutlaka İncele

WordPress SEO Önerileri

WordPress’e SEO önerileri hazırladığınız WordPress tabanlı web sitesinin trafiğini doğrudan etkileyerek sizlere daha geniş kitlelere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir